Zajęcia terenowe kl. 2o w stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej

Grupa uczniów klasy 2no - ochrona środowiska zwiedzała w ramach zajęć monitoringu środowiska Stację Hydrologiczno-Meteorologiczną w Sukowie.

Jest to jedna z 9 placówek tego typu w kraju w ramach sieci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Młodzież zapoznała się z rodzajem pomiarów i obserwacji prowadzonych przez placówkę, przyrządami i aparaturą kontrolną, znaczeniem opracowywanych przez nią danych dla prognoz synoptycznych i hydrologicznych. Praca stacji służy różnym instytucjom terytorialnym, rolnictwu, ruchowi lotniczemu oraz mieszkańcom. Uczniowie mieli również możliwość interpretacji komputerowych map synoptycznych, co stanowiło uzupełnienie poznawanych na zajęciach treści programowych przedmiotu, galeria.

P. JarosławAdach

• Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2