Pierwszy rok projektu Erasmus+ „Effect of the life of Anne Frank on social inclusion today” za nami.

Krótką refleksją z jego realizacji, bogactwem przeżyć i wspomnień z dwóch wyjazdów do Belgii i Holandii dzielili się nauczyciele i uczniowie VII LO w trakcie konferencji metodycznej zorganizowanej przez SODMiDN w Kielcach 11 czerwca 2019r.

Zaprezentowano także sposoby wykorzystania na potrzeby projektu platformy storiesthatmove pomagającej młodym ludziom i nauczycielom przeciwdziałać mowie nienawiści, wykluczeniu i dyskryminacji.

Konferencja„ Nowoczesne technologie i innowacyjne metody pracy polonisty”, odbyła się  w sali  lustrzanej WDK w Kielcach. Uczestniczyło w niej ok. 65 polonistów z kieleckich szkół średnich. Panie Kamila Lewkowicz i Justyna Terlecka–Heinich wraz z uczniem Krzysztofem Jaroszem z wielkim entuzjazmem promowały edukacyjne zalety naszego projektu, a także innowacyjność platformy. Historia życia Anny Frank ,której 90te urodziny przypadałyby 12 czerwca 2019,stanowi punkt odniesienia do wielu działań zaplanowanych w projekcie, galeria.

T.Hachulska, K.Lewkowicz, J.Terlecka-Heinich