Nawigacja

Bohaterowie z Piłsuda!

Dnia 23.10.2018 r. po raz kolejny odbyła się zbiórka krwi.

Ku mojemu zaskoczeniu i radości przybyliście bardzo licznie.

Do rejestracji zgłosiło się 69 osób, zostało zarejestrowanych 62 w tym po raz pierwszy 43 dawców.

53 osoby oddały krew - 23.850 litra!

 

Większość was oddawała krew po raz pierwszy, tylko weterani z klasy IV no ( Paulina, Sylwia i Maksymilian) oraz Karol z II c i Hubert, Kuba, Magda i Martyna z III c po raz kolejny!

 

Dla mnie wszyscy byliście bohaterami tego dnia! Podziwiam, determinację dziewczyn i odwagę chłopców, którzy mimo strachu dali radę! Mimo złego samopoczucia, czasem z lekkim odlotem oddali ten cenny lek. Najliczniej w tym dniu przybyły klasy: III a - 10 osób (z naczelnym pielęgniarzem szkoły Michałem R.); III g super mocne dziewczyny - 10 osób; III b - 9 osób (z półprzytomnym Krzyśkiem); III f - 9 osób; III d - 7 osób; III c - 5 osób; III no- 5 osób. 

 

Dziękuje za pomoc Michałowi R z III a, który jako szkolny ratownik medyczny podtrzymywał na duchy i ciele słabnące dziewczyny.

 

Dziękuje honorowej dawczyni Pani Profesor Katarzynie Zygmunt, która jak zwykle w biegu z prędkością światła utoczyła 500 ml krwi oraz Pani Profesor Justynie Terleckiej, która dołączyła do honorowych dawców. Jestem z Was dumna, uratowaliście swoim cennym darem ludzkie życie!

Czekam na Was 19.12.2018 r. (tym razem oprócz kawy i ciast będzie pizza).

 

PS   W stacji krwiodawstwa na ul Jagiellońskiej można odebrać grupę krwi oraz komplet badań w formie papierowej. Po oddaniu 6 litów (mężczyzna) i 5 litrów (kobieta) zostaje się zasłużonym honorowym dawcą krwi III stopnia - przywilej z tego tytułu to wizyta u specjalisty poza kolejnością oraz zniżka na witaminy i antybiotyki.

Przy oddaniu 18 l krwi ( mężczyzna) i 15 l ( kobieta) bezpłatne, bezterminowe przejazdy autobusem miejskim to zasłużony honorowy dawca I stopnia, galeria.

 

Spotykamy się 19.12 .2018 r.   

Małgorzata Gądek

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć