Tablice Katyńskie

Dnia 17 września 2016 roku przedstawicie naszej szkoły brali udział w uroczystościach patriotycznych na Cmentarzu Partyzanckim w Kielcach.

Odsłonięto Tablice Katyńskie, gdzie kolejne osoby z naszego regionu zamordowane w lasach nieopodal Katynia doczekały się godnego upamiętnienia. Dzięki temu rodziny zamordowanych mają możliwość odwiedzenia ,,grobów” i zapalenia zniczy.

Pod pomnikiem ksiądz Gocel dokonał poświęcenia dwóch nowych tablic uwzględniających nazwiska kolejnych ponad 200 osób - z Kielc i okolic, pomordowanych przez ograny represji Związku Sowieckiego. Listę zaś sporządził Jan Banaszkiewicz, członek Stowarzyszenia ,,Kielecka Rodzina Katyńska”, syn jednego z rozstrzelanych w Miednoje.

Uroczystości zakończyły się złożeniem wieńców przez poszczególne delegacje oraz zapaleniem zniczy, galeria.

Joanna Olejniczka i delegacja uczniów z klasy 2a