Nawigacja

II staż w Ubedzie

W dniach 15 - 26.06.2015 r. grupa 8 uczniów z klasy III o Technikum nr 8 w Kielcach kształcących się w zawodzie technik ochrony środowiska odbywała dwutygodniowy staż w hiszpańskiej miejscowości Ubeda.

Staż zorganizowany został w ramach projektu "Europejski staż kluczem do kariery zawodowej" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na zasadzie programu ERASMUS+.
Opiekunem uczniów była Pani Katarzyna Woźniak. Wyjazd na staż poprzedzony  był przygotowaniem językowo - kulturowo - pedagogicznym, a w czasie pobytu w Ubedzie zorganizowany był 20 godzinny kurs języka hiszpańskiego.
Uczniowie odbywali staż w Laboratorium Agropar S.L. specjalizującym się w analizie oliwy z oliwek, ponieważ ta część Hiszpanii słynie z upraw oliwek.
Nasi stażyści pod okiem hiszpańskich opiekunów z ramienia laboratorium wykonywali różne analizy zdobywając nowe umiejętności i kompetencje zawodowe.
Była to analiza:
- mikrobiologiczna i fizykochemiczna wody,
- ścieków,
- żywności - paszy dla zwierząt,
- pasz dla zwierząt,
- oliwy,
- gleby.
Uczniowie przygotowywali pożywki do wykrywania bakterii E. coli i salmonelli.

W czasie wolnym stażyści wypoczywali nad basenem przy rezydencji w której mieszkali, zwiedzali historyczną część Ubedy i bliźniaczego miasta Baezy, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO oraz Malagę.
Nasi stażyści wrócili do Kielc tuż po zakończeniu roku szkolnego 2014/2015 pełni wrażeń i nowych doświadczeń zawodowych.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć