Nawigacja

Podsumowanie II stażu w Ubedzie

W czwartek 24.09.2015 r. w sali nr 53 odbyło się podsumowanie II stażu uczestników projektu "Europejski  staż kluczem do kariery zawodowej", którzy odbywali staż w hiszpańskim laboratorium w Ubedzie w dniach 15-26.06.2015 r.

Uczestnikami stażu zorganizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w zawodzie technik ochrony środowiska,  byli uczniowie klasy III o, a obecnie klasy IV o. Opiekunem grupy 4 dziewcząt i 4 chłopców była Pani Katarzyna Woźniak.

Uczestnikami spotkania byli nauczyciele przedmiotów zawodowych, uczniowie klas IV technikum.
Stażyści dzielili się wrażeniami z pobytu na stażu ze swoimi koleżankami i kolegami, wskazywali na nowe doświadczenie zawodowe i efekty jakie przyniósł im zagraniczny staż. Udział w projekcie pozwolił uczniom poznać standardy europejskie obowiązujące w laboratoriach chemicznych w Hiszpanii,  doskonalić  umiejętności językowe, zdobyć nowe wiadomości i umiejętności zwiększające mobilność młodego pracownika na rynku pracy.

Na zakończenie spotkania uczestnicy stażu otrzymali certyfikaty wystawione przez szkołę, a wszyscy uczestnicy projektu - 18 uczniów Technikum nr 8 w Kielcach dokument Europass - Mobilność potwierdzający odbycie europejskiej ścieżki kształcenia wypełniony w języku polskim i w języku angielskim.
Dokument Europass - Mobilność potwierdzony jest przez Krajowe Centrum Europass na wniosek szkoły organizującej zagraniczny staż wraz z firmą Eurominds.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć