Nawigacja

Staż w Stafford 8-26.04.2013

W niedzielę 7 kwietnia 2013 r. grupa 18 uczniów klas ochrony środowiska – uczestników projektu „Zagraniczny staż szansą na europejskie kwalifikacje zawodowe uczniów” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z 2 opiekunami wyjechała na 3 – tygodniowy staż do Stafford w Anglii. Po kilku godzinach lotu samolotem do Liverpoolu i podróży busem wszyscy dotarli do Stafford. Tam czekały na naszych uczniów angielskie rodziny u których mieszkali przez czas trwania stażu.

Przez pierwsze 2 tygodnie uczniowie wykonywali prace konserwacyjno – pielęgnacyjne w Rezerwacie Przyrody  „Cannock Chase” , a w 3 tygodniu stażu odbyli wizyty m.in. na farmę w Lower Reule Farm  w Gnosall  wykorzystującą  fermentator anaerobowy do utylizacji odpadów spożywczych i produkcji biogazu, do Veolia Environmental Services Birmingham  w Four Ashes  - centrum segregowania oraz recyklingu odpadów.Ponadto uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem National Industrial Symbiosis Programme, który zaprezentował  program mający za zadanie ograniczenie emisji CO2, łączenie firm mających nadmiar odpadów z firmami, które mogą  je zutylizować.

W ramach przygotowania kulturowego odbyła m.in. się 2 –dniowa wycieczka do Londynu, podczas której uczniowie zwiedzili Muzeum Figur Woskowych „Madame Tussand’s", Muzeum Historii Naturalnej, podziwiali panoramę Londynu podczas przejażdżki  „London Eye” oraz poznali  słynne zabytki w trakcie spaceru ulicami miasta.

W kolejny weekend została zorganizowana 2 – dniowa wycieczka do Walii, w trakcie której uczniowie  zwiedzili zamki Criccieth i Caernarfon,  malownicze miasteczko Portmeirion zbudowane przez architekta Clough Williams- Ellisa, odbyli spacer masywem Snowdon oraz zwiedzili miasteczko Llandudno.

W czasie pobytu w Stafford zorganizowane były również imprezy integracyjne mające na celu zintegrowanie grupy i poznanie osób biorących udział w projekcie ze strony brytyjskiej.

W sobotę 27 kwietnia 2013 r.,  w drodze powrotnej do Polski uczestnicy stażu zwiedzili muzeum „The Beatles Story” w Liverpoolu i następnie  samolotem udali się do Krakowa.

Zadowoleni,  pełni wrażeń i nowych doświadczeń zdobytych podczas 3 – tygodniowego pobytu na stażu w Anglii wrócili w poniedziałek do szkoły.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć