Nawigacja

Projekt Comeniusa w VII LO-15.11.2011


W roku szkolnym 2011/2012 po raz pierwszy w historii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kielcach swą działalność rozpoczął program Comenius.

Projekt Comenius o numerze 2011-1-ES1-COM06-35030 8 i tytule „EUROGUIDE: A students guidebook through young Europe" został wybrany przez Agencje Narodową do realizacji przez młodzież i kadrę pedagogiczną na lata 2011-2013 przez VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Agencja Narodowa pod nazwą Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji jest instytucją powołującą do życia program Comenius, pośredniczącą w wymianie kadry uczniowskiej i nauczycielskiej oraz sprawującą pełną kontrolę nad programem w trakcie naszej dwu-letniej współpracy.

Projekt wielostronny w którym biorą udział szkoły licealne z krajów: Hiszpanii, Włoch, Grecji, Norwegii, Słowacji, Turcji i Polski zakłada czynną wymianę poglądów, doświadczeń w celu wzajemnego poznania siebie, wzajemnych kultur, poszanowania praw i odnalezienia wspólnych wartości jednolitych dla wszystkich partnerów.

Zarówno uczniowie jak i nauczyciele uczestniczący w projekcie mają za zadanie przybliżyć swoim zagranicznym kolegom i koleżankom Europejskie standardy nauczania przez podniesienie jakości kształcenia z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik ITC, wdrożenie nauki języka angielskiego do nauczania innych przedmiotów takich jak: przedsiębiorczość, geografia, historia; poszerzyć własne horyzonty myślowe przez uczestnictwo w rożnego rodzaju warsztatach i konferencjach naukowych na terenie własnego regionu i za granicą, nawiązywać współpracę która być może przerodzi się w przyjaźń z uczestnikami krajów partnerskich jak i stworzyć przewodnik po własnym regionie.

Projekt Comenius jest nie tylko szansą na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań ale jest również szansą na odwiedzenie krajów partnerskich i praktyczne wykorzystanie umiejętności nabywanych w ciągu całego okresu trwania projektu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania naszej strony i zapoznawania się z osiągnięciami projektu.

Koordynator projektu Comenius

Bożena Rusak

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć