Nawigacja

Nauczyciele z zagranicy w naszej szkole - Comenius 6-7.06.2013

W dniach 6-7 czerwca br. nasza szkoła gościła uczestników programu międzynarodowej wymiany młodzieży COMENIUS. Byli to nauczyciele - koordynatorzy  pochodzący z Hiszpanii, Włoch, Norwegii, Słowacji, Turcji i Grecji.

Pierwszy dzień wizyty obejmował zwiedzanie budynku szkoły z sesją  podsumowującą zakończenie tej edycji projektu z lat 2011-2013. Następnie grupa uczestników udała się na zwiedzanie najciekawszych obiektów naszego miasta. Program obejmował wizytę w rezerwacie Kadzielnia, spacer po Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku , Centrum Geoedukacji w rezerwacie na Wietrzni z zajęciami tematycznymi poświęconymi geologii regionu świętokrzyskiego, wyprawą w „kapsule czasu” dziejów Ziemi. Kolejnym etapem zwiedzania był spacer po Wzgórzu Zamkowym ze zwiedzaniem wnętrz Pałacu Biskupów Krakowskich i Bazyliki Katedralnej. Program pierwszego dnia wizyty zakończył się przejściem  deptakiem miejskim.

Drugi dzień wizyty obejmował spotkanie z władzami miasta w Urzędzie Miejskim.

W części popołudniowej grupa udała się na wycieczkę autokarową do Świętokrzyskiego Parku Narodowego ze zwiedzaniem klasztoru świętokrzyskiego. Trasa zwiedzania przebiegała ścieżką przyrodniczą prowadzącą z parkingu w Hucie Szklanej do tarasu widokowego na gołoborzu. Wizyta w zabudowaniach klasztornych obejmowała zwiedzanie jego wnętrz: krużganków, kościoła pw Świętej Trójcy, zabytkowej apteki , muzeum misyjnego gospodarzy obiektu Ojców Oblatów. Zakończenie wizyty odbyło się w budynku naszej szkoły. Uczestnicy projektu nauczyciele - koordynatorzy, uczniowie – uczestnicy wizyt w szkołach partnerskich mieli możliwość wymiany poglądów, oceny jego realizacji w trakcie poczęstunku przygotowanego dla uczestników spotkania. Wręczono pamiątkowe dyplomy, pamiątki z realizacji wizyty w Polsce.

Jarosław Adach

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć