Nawigacja

Realizacja projektu „ Świat może się zmienić! Wprowadźmy zmiany!” 14-18.11.2013

Realizacja projektu „ Świat może się zmienić! Wprowadźmy zmiany!”

W ramach projektu „ Świat może się zmienić ! Wprowadźmy zmiany !” uczniowie z VII LO im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach:

Alicja Ambroziak, Dorota Legenc, Iwona Tkacz, Agnieszka Przeorska z klasy IIf

i Adam Bujarski, Maciej Gruszka, Szczepan Kantor, Tomasz Woźniak z klasy IIc

pod opieką Joanny Olejniczak-nauczyciela historii i Eweliny Ledwójcik - przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach brali udział w dniach 14 -18 listopada 2013 roku w spotkaniu międzynarodowym w Rumunii w miejscowości Sovata.

Podczas wizyty studyjnej odbyły zajęcie integracyjne z młodzieżą z Organizacji Szkolnej Szovatai Ifjusagi Szervezet i z Kalwińskiego Liceum w Tata na Węgrzech polegające na tworzeniu zespołów zadaniowych, uczeniu międzykulturowym, przełamywaniu stereotypów i planowaniu strategicznym dalszych działań.

Zorganizowana została konferencja z udziałem Burmistrza Miasta Sovata i przedstawicieli Rady Miasta, podczas której młodzi ludzie zadawali decydentom nurtujące ich pytania związane z polityką zatrudnienia i oświatą.

Młodzież zdała  relacje z dotychczasowej realizacji zadań projektowych  i przedstawiła dalsze plany. Ponadto uczniowie z VII LO przygotowali prezentację pt. „Stosunki polsko – węgiersko –rumuńskie. Wspólne dziedzictwo.”

Atrakcją programu było zwiedzanie muzeum aragonitowego w miejscowości Korond, kopalni soli i kanionu Gyilkos –to, Bekasi- canyon.

Młodzież pracuje dalej i myśli już o kolejnej wizycie w marcu na Węgrzech.

Joanna Olejniczak

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć