Nawigacja

Laureaci Nagrody Nadzieje Kielc 2016

W poniedziałek, 12 września wręczono nagrody Nadzieje Kielc 2016, w grupie 10 uczniów  uhonorowano również ucznia z naszej szkoły, z  klasy 2b - Kaspra Kijewskiego.

 

Kasper Kijewski

Uczeń VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach
Kasper jest zawodnikiem Klubu Sportowego Viva Tauron Kielce oraz Salos Cortile Kielce.

W roku szkolnym 2015/2016 zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej, a w roku szkolnym 2014/2015 zdobył srebrny medal na zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w pływaniu na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym, srebrny medal na letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, 100 metrów stylem grzbietowym oraz 200 metrów stylem grzbietowym.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podkreślał, że przekazuje nagrodę, która otwiera drzwi do świata. Gratulował nie tylko laureatom lecz także ich rodzicom i nauczycielom. Świętokrzyski wicekurator oświaty Renata Rabczyńska mówiła, że zwycięska młodzież jest wyjątkowa, ponieważ pretendentów do odebrania nagrody było bardzo wielu. "Znacie smak wysiłku, jaki trzeba było włożyć w to, żeby osiągnąć sukces. Mam nadzieję, że ta nagroda będzie jedną z wielu, które otrzymacie w przyszłości" - mówiła pani kurator. Marcin Jasiński z Liceum Świętej Jadwigi Królowej dziękował za przyznanie wyróżnień w imieniu laureatów, więcej.
 
Gratulujemy !

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć