Nawigacja

Nadzieje Kielc 2013

Wygrywają olimpiady naukowe i mistrzostwa sportowe, robią to dla siebie, szkoły, miasta i kraju.

Już od siedemnastu lat urząd miasta w Kielcach przyznaje tytuł Nadziei Kielc. Otrzymuje je dziesięciu uczniów kieleckich szkół, którzy wyróżniają się wynikami w nauce, odnoszą sukcesy sportowe, działają społecznie. W tym roku spośród dziesięciu wyróżnionych tytułem "Nadziei Kielc" najwięcej jest uczniów Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek i VII Liceum Ogólnokształcącego imienia Józefa Piłsudskiego. W przypadku "Piłsudskiego" nagrodzono troje uczniów, którzy świetnie potrafią pogodzić naukę ze sportem, odnosząc sukcesy nawet na mistrzostwach świata. Wśród nagrodzonych zaskakuje przede wszystkim brak uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Śniadeckiego i VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Juliusza Słowackiego.

Tomasz Fugiel

VII Liceum Ogólnokształcące imienia Józefa Piłsudskiego, średnia ocen: 4,11. Tomek odnosi sukcesy sportowe. Do jego najważniejszych osiągnięć zaliczyć można występ w reprezentacji Polski juniorów w piłce ręcznej podczas eliminacji do Mistrzostw Europy 2012 roku w Chorwacji, a także zdobycie tytułów mistrzowskich w krajowych rozgrywkach juniorskich.

Katarzyna Furmanek

VII Liceum Ogólnokształcące imienia Józefa Piłsudskiego. Średnia ocen: 3,69. Odnosi sukcesy sportowe, trenuje lekkoatletykę. Kasia jest objęta szkoleniem kadry narodowej, reprezentuje Polskę na zawodach międzynarodowych. Do jej najważniejszych osiągnięć należy tytuł mistrzyni Polski w kategorii młodzików w rzucie młotem, wicemistrzostwo kraju w pchnięciu kulą.

Hubert Soboń

VII Liceum Ogólnokształcące imienia Józefa Piłsudskiego. Średnia ocen: 4,11. Odnosi sukcesy sportowe. Trenuje łucznictwo. Do jego największych osiągnięć należy czwarte miejsce indywidualnie i piąte miejsce w drużynie na Mistrzostwach Świata w łucznictwie i trzecie miejsce w drużynie na mistrzostwach Europy.

Gratulujemy !

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć