Nawigacja

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych 2017

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych 2017 w ZSPg nr 2 w Kielcach

Jak działa "elevator pitch", co to jest "startup", jakie nowe zawody są popularne na świecie, jakie umiejętności cenione są przez pracodawców?Odpowiedzi na wszystkie te pytania starali się znaleźć uczniowie VII LO jak i Technikum nr 8 uczestniczący w wielu działaniach zorganizowanych w naszej szkole w dniach 21-24.11.2017 w ramach Tygodnia Umiejętności Zawodowych.Były to lekcje języka angielskiego na temat przedsiębiorczości,warsztaty językowo - kulturowe z udziałem gości z Japonii, praktyczne ćwiczenia na temat autoprezentacji i kształcenia tzw. umiejętności miękkich.

Uczniowie chętnie wykonywali przygotowane ćwiczenia choć nie obyło się bez tremy i przełamywania barier w mówieniu. Chlubnym wyjątkiem byli niektórzy uczniowie klas maturalnych, którzy poprosili o możliwość dodatkowych rozmów z naszymi gośćmi w przerwie miedzy próbnymi pisemnymi egzaminami z j.angielskiego (czwartek 23.11). 

Wszystkie spotkania zorganizowano we współpracy ze szkołami partnerskimi realizowanego w szkole projektu Erasmus + " Job Shadowing into the European Future". Na lekcjach wykorzystano także autorskie materiały i scenariusze zajęć wypracowane w ramach projektu KA1 " Aktywny nauczyciel-Aktywny uczeń-Aktywna szkoła" 2016_1_PL01-KA101-024978.

Dzięki aktywnemu udziałowi firmy Mestudent wydarzenie było też przykładem połączenia obszaru edukacji i rynku przedsiębiorców.Było to już kolejne spotkanie kulturowo-językowe z cyklu zaplanowanego na ten rok szkolny, galeria.

Zagraniczni goście w kieleckiej szkole - link

Japońscy studenci odwiedzili kieleckich licealistów - link

T.Hachulska, A Zembala, K Podkówka

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć