Nawigacja

Geocaching In and Out of the Classroom Minds on the Move

Osiem dni na wybrzeżu oceanu Antlantyckiego w malowniczej Sintrze (Portugalia) pełnych wspaniałych spotkań z uczniami z Grecji, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Litwy i Włoch, aktywnego uczenia się metodą geocachingu  - tego, w dniach 15-22.04.2018 r., doświadczyli uczestnicy czwartego spotkania projektowego Erasmus+ "Geocaching In and Out of the Classroom Minds on the Move" i szóstego spotkania koordynatorów.

Atrakcje historyczne, krajoznawcze i kulturowe Sintry, Lizbony, przylądka Cabo da Roca – najdalej na zachód wysuniętego punktu lądu stałego Europy  nie były jednak najważniejsze. „Moja portugalska rodzina była najlepsza, jaką mogłam sobie wymarzyć. […] Erazmus + –  to najlepszy sposób poznawania ciekawych ludzi zaangażowanych w poszukiwania oraz rozbawiania swoich gości z innych krajów”  – podkreśla Emilka. Uczniowie i nauczyciele spędzali czas na zajęciach w szkole „Mestre Domingos Saraiva” oraz w terenie – poszukując skrytek "caches" na wielu przygotowanych w projekcie trasach pozwalających poznawać  naturę, historię, architekturę. Zwiedzili również Pałac Narodowy, Quinta da Regaleira. Dreszczyk emocji i dużo adrenaliny zafundowali im gospodarze przy zejściu ze skały za pomocą liny przy okazji zwiedzania Pałacu Pena. Nasi uczniowie mieli też okazje poczuć się w roli prezenterów wiadomości telewizyjnych i reporterów radiowych podczas warsztatów w NewsMuseum. Zwiedzanie było oparte na poszukiwaniu cache’ów. „Najlepszym i najtrudniejszym do znalezienia był cashe schowany na brzegu Atlantyku w Sintra Cascais Natural Park” – podkreślały Iwona, Julka, Emilka, Agata, Nikola, Maksym i Kajtek.

 

Uczestnicy zwiedzili również stolicę Portugalii – Lizbonę: klasztor Hieronimitów, wieżę Torre de Belém, podczas rejsu statkiem obejrzeliśmy dokładnie Pomnik odkrywcy z Kolumbem trzymającym w ręku statek.  

 

Na pytanie „Czego nowego nauczyłeś się pod czas projektu?” uczestnicy wyjazdu podkreślały, że było to: otwieranie się do nowo poznanych ludzi, ciągłe mówienie po angielsku, praca w grupie, samodzielność i wiele nowych słów w każdym z sześciu języków.

 

Kolejna wyprawa, podsumowująca projekt, odbędzie się we wrześniu 2018 w Kielcach, galeria.

 

Pani: Ludmiła Macedońska

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć