Nawigacja

Projekt Ceocaching MoM na lekcjach z zakresu ochrony środowiska

W dniu 18.09.2018 roku uczniowie z klasy 2n/o (grupa  o specjalności ochrona środowiska) uczestniczyli w zajęciach terenowych w ramach projektu Geocaching MoM (Erasmus +). Uczniowie zorganizowali i wzięli udział w wydarzeniu proekologicznym CITO (ang. Cache In Trash Out).

Geocaching to gra terenowa polegająca na szukaniu skrytek przy pomocy aplikacji na bazie GPS. Jej uczestnicy dzielą się następnie swoimi wrażeniami w Internecie. Gra łączy technologię z przygodą odkrywania ciekawych miejsc w terenie  zlokalizowanych wśród obiektów przyrodniczych i kulturowych.

Troska o środowisko naturalne ma swoje odzwierciedlenie w regulaminie geocachingu. Jest wśród niego projekt CITO (ang. Cache In Trash Out ) czyli Zostaw Skrytkę Zabierz Śmieci w trakcie którego łączy się poszukiwanie skrytek ze zbiórką śmieci w ich otoczeniu.

W ramach projektu międzynarodowej wymiany młodzieżowej Erasmus+  uczestniczyli w tego typu wydarzeniu uczniowie klasy 2o naszego technikum z grupy o specjalności ochrona środowiska.

Młodzież aktywnie poszukiwała skrytek wśród ciekawych obiektów śródmieścia Kielc. Zwieńczeniem gry była akcja sprzątania otoczenia jednej ze skrytek zlokalizowanej w pobliżu terenów zieleni miejskiej doliny Silnicy na osiedlu Sady, galeria.

L. Macedońska   J. Adach

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć