Nawigacja

Młodzież z Europy w Piłsudskim

Piąte międzynarodowe spotkanie projektu „Geocaching  In and Out of the classroom-Minds on the Move” już za nami.

Zostało one zorganizowane w dniach 23.09 do 29.09 2018 roku w ZSP nr2 w Kielcach w ramach programu Erasmus+ Współpraca Szkół.

W wizycie brały udział grupy młodzieży wraz z nauczycielami z Francji, Grecji, Hiszpanii, Litwy, Portugalii i Włoch.

Głównym celem spotkania było podsumowanie dwuletniej działalności projektu.  Program pobytu zgodny był z ideą projektu, która zakłada zdobywanie wiedzy w aktywny sposób. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe realizując treści programowe w sposób atrakcyjny dla ucznia szkoły XXI wieku.

 Uczestnicy projektu aktywnie zwiedzali Kielce, Kraków, Wieliczkę i Oświęcim za pomocą specjalnie przygotowanych kart pracy i skrytek „geocache”. W czasie spotkania studyjnego w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, nasi uczniowie zaprezentowali tradycyjne obyczaje polskie, przygotowali degustacje dań polskich, a także przedstawili próbkę swoich talentów.

Na uwagę zasługuje wartościowa idea projektu zakładająca zdobywanie wiedzy poprzez działanie i wykorzystywanie aktywnej formy poznawczej jaką jest geocaching w nauczaniu różnych przedmiotów. Nauczyciele z kieleckich szkól zapoznali się z przykładami dobrych praktyk i zastosowania tych innowacyjnych metod nauczania w partnerskich szkołach podczas konferencji metodycznej, przygotowanej przez p. Tamarę Hachulską – koordynatorkę projektu w dniu 26.09 przy współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Międzynarodowe zespoły brały aktywny udział w VI Grze Miejskiej Europejski Dzień Języków, gdzie przygotowały specjalne zadania językowo-kulturowe w formie zgadywanek, kodów, skrytek. 

27.09 uczniowie i nauczyciele ZSPgnr 2 oraz goście włączyli się w obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości poprzez stworzenie we współpracy z OMPiO specjalnej ścieżki edukacyjnej odnoszącej się do miejsc związanych z historią miasta i Polski; spotkali się z Prezydentem Miasta Kielce panem Wojciechem Lubawskim a następnie o godzinie 12: 30 na Rynku uformowali ponad 100 par, które zatańczyło Poloneza dla uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Goście wyjechali ze wspaniałymi wspomnieniami i poczuciem dobrze wypełnionych założeń projektu. Większość z nich planuje wrócić do Polski, aby poznać inne regiony naszego kraju.

Pani Tamara Hachulska

Gra France full blast

 

Gra Spain full blast

 

Gra Spain full blast

 

Gra Spain Lets dance

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć