Nawigacja

Geocaching in and out of the Classroom – Minds on the Move 28.02-05.03.2017

W dniach od 28 lutego do 5 marca 2017 r odbyła się druga wizyta robocza nauczycieli w ramach projektu Erasmus + „Geocaching in and out of the Classroom – Minds on the Move”.

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele reprezentujący wszystkie szkoły partnerskie z : Polski, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Litwy, Grecj. Nasza szkołę reprezentowały: pani Tamara Hachulska szkolny koordynator projektu oraz pani Anna Troszczyńska nauczycielka języka angielskiego. Szkołą goszczącą było Lycee Aubrace.

W trakcie wyjazdu odbyło się szkolenie dotyczące Geocachingu oraz używania urządzeń nawigacyjnych pomagających w odnajdowaniu „ cache” czyli skrytek geacachingowych. Nauczyciele z  Lycee Aubrace wraz z uczniami przygotowali dwie interesujące ekspedycje na terenie Bollen oraz Orange w trakcie których ćwiczono zdobyte wcześniej umiejętności orientacji w terenie z użyciem map, GPS oraz innych urządzeń mobilnych. Tematem pierwszej były francuskie tradycje kulinarne : należało podążać za wcześniej przygotowanymi wskazówkami i znaleźć cztery składniki typowego francuskiego deseru. Nagrodą był ów deser czyli nugat. Druga wyprawa dotyczyła  historii i zabytków regionu. Grupy międzynarodowe składające się z nauczycieli państw partnerskich i francuskich uczniów musiały odnaleźć współrzędne geograficzne danego zabytku , wpisać w GPS, jeśli były one poprawne, otrzymywali wskazówki co do następnego punktu na mapie, którym był kolejny zabytek miasta. Po odnalezieniu wszystkich punktów nagrodą był czas wolny spędzony na tradycyjnym targu francuskim. Po zaopatrzeniu się w regionalne produkty uczestnicy projektu odwiedzili Avignon, gdzie zwiedzali zabytki i słynny na cały świat most. Ostatni dzień wizyty przepełniony był pracą nad projektem-omawianiem szczegółów dotyczących wymiany uczniów w Hiszpanii, szkoleniem z tworzenia "cache" w aplikacji Geocaching oraz wymianą doświadczeń. W czasie przerwy pomiędzy ćwiczeniami uczestnicy projektu odbyli spotkanie z lokalnymi władzami, podczas którego zostały przedstawione główne założenia i cele projektu, galeria.

A.Troszczyńska

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć