Nawigacja

Festiwal Filmu Niemieckiego

Tegoroczna edycja Festiwalu Filmu Niemieckiego obfitowała w bardzo ciekawe projekcje filmowe. Najbardziej popularnym dla publiczności młodszej i starszej był film: „Willkommen bei den  Hartmanns” reżysera Simona Verhoevena.

Uczniowie naszej szkoły, klasy 2A i 2G, z dużym zainteresowaniem przyjęli tę projekcję filmową, w której pokazano obecne społeczeństwo niemieckie wobec tzw. „Willkommenskultur”und „Existenz in der multikulturellen Gesellschaft”.

„Witamy u Hartmannów” porusza wiele problemów społecznych takich jak: integracja, emigracja, uchodźcy, rasizm, wartości, uprzedzenia wobec obcokrajowców, tolerancja i odpowiedzialność wobec siebie i wszystkich oraz relacje interpersonalne. Prezentowane w filmie zachowania może odnieść także do naszego społeczeństwa.

Film spodobał się wszystkim uczestnikom festiwalu a dyskusja nad treścią filmu wywołała ciekawe reakcje młodzieży. Pokazała potrzebę rozmowy na temat emigracji i egzystencji w zmieniającym się społeczeństwie, w którym obecność obcokrajowców widoczna jest każdego dnia. Jak to Niemcy nazywają „społeczeństwo multikulti” jest bardziej wymagające niż to w którym codziennie się egzystuje.

Film godny polecenia.

Mat.ed._Witamy_u_Hartmannow.pdf

Witamy_u_Hartmannow.pdf

P. Bożena Stachura

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć