Obchody Dnia Praw Dziecka w Piłsudskim

Dnia 22 listopada 2018 r. zorganizowaliśmy obchody Dnia Praw Dziecka.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 39, Szkoły Podstawowej

nr 5, Szkoły Podstawowej nr 12, Szkoły Podstawowej w Wolicy i Gimnazjum nr 3 wraz z nauczycielami.

Warsztaty prowadziły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.

Na wstępie odczytały list, który Rzecznik Praw Dziecka, tradycyjnie już, skierował do młodzieży, w ważnym dla niej dniu.

Rok 2018 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Ireny Sendleroqwej. Mówiliśmy zatem o jej działalności i tytule Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata jakim została wyróżniona.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zastanowić się nad prawami zawartymi w Konwencji Praw Dziecka i ocenić, które wydają im się najważniejsze,

Nie zapomnieliśmy również wspomnieć o postaci Janusza Korczaka i wpływie jego myśli pedagogicznej na kształt Konwencji, galeria.

Pani Iwona Kasela