Dyżur Patronacki w Sanktuarium J. Piłsudskiego

Tradycją naszej szkoły, zapoczątkowaną przez ŚP. Panią Profesor Halinę Bakalarz- Jachym jest pełnienie Dyżurów Patronackich w Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Dnia 10 oraz 11 listopada 2016 roku uczennice klasy IIG: Klaudia Krawczyk i Dominika Zuchowicz pod opieką pani prof. Joanny Olejniczak zaangażowały się w pełnienie tego zaszczytnego dyżuru.
        Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, w którym mieści się Sanktuarium odwiedziły klasy pierwsze z naszej szkoły, pod opieką nauczycieli: Ia - pani prof. Beata Kubiszewska, Ib - pani prof.- Edyta Sądej, Ic - pani prof. Joanna Olejniczak, Id - pan prof. Tomasz Baranek, Ie - pani prof. Małgorzata Kasica, If - pani prof. Renata Knyzio, Ig - pani prof. Kamilla Lewkowicz, In/o - pani prof. Anna Wilczyńska i pani prof. Alina Kopacz- Sobczyk.
        Organizatorzy tego przedsięwzięcia podkreślają ogromne zainteresowanie uczniów postacią Patrona Szkoły i miejscem, w którym znajdowała się kwatera główna Marszałka i jego sztabu po wkroczeniu do Kielc ,,Miasta Legionów” 12 sierpnia 1914 roku.
        Zapraszamy do odwiedzenia Sanktuarium z okazji urodzin Józefa Piłsudskiego 5 grudnia 2016 roku.