Piłsudski otwarty na świat - Australia

Speaking Aussie in Kielce : cross-cultural experience, czyli ciekawa lekcja kulturowa na temat Australii

Goście  Adreas Lippa i Robert Schafer - Australijczycy zarządzający grupą szkół wyższych w Australii, George Lipiński- prezes firmy MeStudent nie skupili się tylko na pięknie Australii, jej charakterystycznych elementach fauny i flory, czy kulturowych różnicach między Land Down Under i Polską, które są oczywiste.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się natomiast jakie są możliwości studiowania w Australii (Sydney, Perth, Melbourne i Brisbane) i co Australia ma do zaoferowania dla przyszłych studentów.

Goście przygotowali niespodzianki, upominki i pyszne przekąski Australian Pie (by Izabela Kubik).

Nie obyło się też bez "testowania" naszej  geograficznej wiedzy.Rozmawiano głównie po angielsku, choć australijski akcent mógł wydawać się trudny - ale mieliśmy przewagę,gdy trzeba było podać nazwę najwyższego szczytu Australii,czyli Góry Kościuszko.

Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z SODMiDN oraz MeStudent.com - więcej