Nawigacja

G' day! Australia

Co to jest Vegemite? Jak smakuje stek z kangura? takie pytania kierowali uczniowie do goszczącego w dniu 7.03.2019 r. w naszej szkole pana Roberta Cassettari. Uczestnicy spotkania uzyskali wyczerpujące odpowiedzi na swoje pytania, poszerzyli znacznie swoją wiedzę geograficzną, przyrodniczą i kulturoznawczą na temat tego niezwykłego kraju i kontynentu. Wiele informacji zaskoczyło jak np. to że australijski piasek pustyni jest rdzawy, koala to wcale nie „miś”, a wymowa nazwy najwyższego szczytu w Australii- Mount Kosciuszko nie brzmi swojsko. No cóż wszystko tam - Down Under - jest do góry nogami, nawet zima zacznie się w kwietniu, gdy my szykować się będziemy do letnich wakacji.

Prawdziwą wartością spotkania były nie tylko takie ciekawostki ale możliwość posłuchania żywego języka i rozmów z rodzimym użytkownikiem języka angielskiego-prawdziwym Aussie!

Pan Robert Cassettari z Sydney Conversation Centre obiecał pojawić się ponownie w naszej szkole już niedługo i zapowiedział wiele niespodzianek, galeria.

 

TH

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć