Nawigacja

Europejski Dzień Języków

Już po raz VII nasi uczniowie biorą udział w serii wydarzeń zorganizowanych w ramach Europejskiego Dnia Języków wraz z  Samorządowym Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

W dniach 25.09 i 26.09.2019 odbędą się  warsztaty kulturowo –zykowe „Italy through its culture, traditions, tastes and music” Warsztaty prowadzone będą w języku włoskim i angielskim przez Panie Adriana Ardelean i Amina Saleem odbywające staż w Muzeum Narodowym w Kielcach w ramach projektu TALENTI NEODIPLOMATI 2019–Fondazione CRT Torino. 

Program spotkania:

1.      Zapoznanie z kulturą, tradycjami  kuchnią Włoch, a także życiem codziennym mieszkańców, ich pasjami i zamiłowaniem do sportu.

2.      Dyskusja na temat podobieństw miedzy kulturą Polski i Włoch.

3.      Wprowadzenie w różne style muzyczne i taneczne Włoch.

4.      Warsztaty plastyczne pt. Maska Wenecka.

 

W dniu 26.09. Zespół Szkół Ekonomicznych w Kielcach oraz VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach organizują niezwykłą lekcję kulinarno – językową „Cook and Talk – sharing is learning” z udziałem pana Luca Limoni z Sycylii. Uczniowie obu szkół i nauczyciele będą mieli okazję poznać tajniki tradycyjnej kuchni Włoch, delektować się smakiem przygotowywanej razem potrawy oraz rozmową w języku włoskim i angielskim. Założeniem organizatorów jest aby w takiej atmosferze uczenie się – zarówno gotowania jak i porozumiewania się w językach obcych – stało się autentyczną przyjemnością i niezapomnianym przeżyciem.   

Spotkanie rozpocznie się w siedzibie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach ul Gen. M. Langiewicza 18, o godzinie 12:30 

27.09.2019

VII Gra Miejska – „UE na 15” Europejski Dzień Języków  organizowana będzie w ramach Europejskiego Dnia Języków oraz obchodów rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Gra odbędzie się w dniu 27 września 2019 r w godzinach od 9:00 do 13:00 w Kielcach.

Spotkanie rozpocznie się w  siedzibie VII LO im Józefa Piłsudskiego , al. Legionów 4 o godz.9:00

Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z Kielc. Uczestnicy w pięcioosobowych  zespołach poruszać się będą po Kielcach szukając wyznaczonych punktów orientacyjnych, będących znaczącymi elementami historii i teraźniejszości miasta. Używając języków obcych uczestnicy w sposób  kreatywny wykonywać będą zadania językowe związane ze zwiedzanymi miejscami. Uczniowie otrzymują mapy z dokładną informacja o obiektach, które powinni znaleźć min. OMPiO, Muzeum Historii Kielc, Muzeum Zabawy i Zabawek, Muzeum Narodowe. W punktach zadaniowych uczestnicy spotkają rodzimych użytkowników wielu języków np. angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego.

Celem Gry Miejskiej EDJ jest rozwinięcie znajomości języków a szczególnie umiejętności komunikacyjnych,  wzmocnienie wrażliwości na różnorodność języków w Europie. W tym roku zadania konkursowe odnoszą się do piętnastej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej  i pomagają uczniom w pogłębieniu wiedzy na ten temat.

To ciekawe i innowacyjne wydarzenie edukacyjne promuje naukę języków obcych, łączy także elementy uczenia się przez działanie z pogłębieniem wiedzy na temat miasta. Gra daje możliwość poszerzenia horyzontów młodych Kielczan poprzez obcowanie z kulturą, architekturą i sztuką. 

 

Tamara Hachulska

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć