Nawigacja

Szkolenie wyjazdowe w ramach projektu

Grupa 10 uczniów z klas 2 n i 3 n uczestniczyła w dniach 3-4 października 2019 r. w wyjazdowym szkoleniu z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii.

Wyjazd był jednym z elementów projektu Nowoczesne Szkolnictwo Zawodowe w Kielcach realizowanego w naszej szkole. Szkolenie było przeprowadzone w obiektach Zespołu Elektrowni Wodnych Solina – Myczkowce (woj. podkarpackie).

 

Uczestnicy projektu mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem elektrowni oraz jego znaczeniem w systemie energetycznym kraju. Przedstawiono również zalety wykorzystania alternatywnych – odnawialnych źródeł energii w strukturze jej produkcji.

 

Zajęcia odbywały się w formule warsztatowej oraz dyskusji panelowej. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania obiektu elektrowni i przejścia pod koroną tamy zbiornika. Jest to największy tego typu obiekt w kraju o znaczącej roli w systemie energetycznym Polski.

 

Bliższe informacje o obiektach dostępne są na stronach :

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Elektrowni_Wodnych_Solina-Myczkowce

 

https://www.youtube.com/watch?v=2Ww9-F2766A

 

Udział w szkoleniu był dla młodzieży okazją do praktycznego pogłębienia wiedzy w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii. Stanowił uzupełnienie treści realizowanych jako innowacja pedagogiczna w klasach technikum, galeria.

 

 

Jarosław Adach

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć