Nawigacja

Wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego w PIŁSUDSKIM

Uroczyste, wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Kielcach.

Wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego zaczęło się od mszy świętej w kieleckiej Bazylice Katedralnej. Uczestniczyła w niej młodzież, dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2, ale także oficjalnie goście. Była wojewoda Agata Wojtyszek, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik i parlamentarzyści ze świętokrzyskiego. Mszę świętą w intencji uczniów odprawił biskup Jan Piotrowski.
 
Po mszy świętej uczniowie, nauczyciele, dyrekcja i goście przeszli do siedziby Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Kielcach. Uroczysta inauguracja odbyła się w nowej hali sportowej. Wyróżniali się uczniowie, które dopiero zaczynają naukę w tej szkole, czyli VII Liceum Ogólnokształcącym imienia Józefa Piłsudskiego oraz Technikum numer 8.
 
- Nie stresuję się, od początku wiedziałem, że chcę iść do „Piłsudskiego” i udało się. Mały stres może pojawi się w pierwszych dniach, kiedy będą już zajęcia - mówi Krzysztof Radosz, uczeń klasy pierwszej.
 
- Okres nauki w liceum i technikum to zazwyczaj czas pięknych przyjaźni, które pozostają na długo i tego wam życzę - mówiła do uczniów Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski. Jak dodawała, miejsce na wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego zostało wybrane nie przez przypadek. VII Liceum Ogólnokształcące, które wchodzi w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 nosi bowiem imię Józefa Piłsudskiego, a w tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
- To dla was wyzwanie i zobowiązanie. Bo wy jako młodzi ludzie w przyszłości poniesiecie to, co nasza ojczyzna szykuje dalej oraz pamieć o naszych bohaterach, którzy walczyli o niepodległość. Obecny na uroczystości prezydent Kielc Wojciech Lubawski powiedział, że on szkołę średnią rozpoczynał dokładnie 50 lat temu. - Chodziłem do technikum budowlanego, niedaleko waszej szkoły. Mogę wam powiedzieć, że był to był najpiękniejszy okres w moim życiu. Właśnie w szkole średniej kształtują się idee, charaktery. A jeśli nabierzecie nawyki, żeby chłonąć wiedzę, sukces będziecie mieli murowany - mówił do uczniów prezydent Wojciech Lubawski.
 
Więcej

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć