Nawigacja

Olimpiada Wiedzy o Mediach - 5 edycja

Zapraszamy do wzięcia udziału w olimpiadzie.

ulotka_V_edycja.pdf

 

Współczesne media intrygują, dziwią, oburzają. Często jednak powodem  takiego stanu rzeczy jest brak rzetelnej wiedzy o ich funkcjonowaniu,  historii i ewolucji, strukturze i mechanizmach działania. Uniwersytet  Jana Kochanowskiego wraz z Uniwersytetem Warszawskim pragnie wyjść  naprzeciw temu zjawisku i zachęcić społeczeństwo, a zwłaszcza ludzi  młodych, do zainteresowania się tym elementem otaczającej nas  rzeczywistości. Efektem tego jest podjęta cztery lata temu inicjatywa  polegająca na zorganizowaniu I edycji Konkursu Wiedzy o Mediach, a w  kolejnych latach Olimpiady Wiedzy o Mediach. We wszystkich edycjach  nasze przedsięwzięcie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze  strony nauczycieli uczniów. Miło nam poinformować Państwa, że w tym roku  szkolnym przystępujemy do organizacji V edycji.

 

 W Olimpiadzie tej, organizowanej przez Wydział Dziennikarstwa,  Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz 15 innych  uczelni z całego kraju, uczestnicy - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych  - walczyć będą o 48 indeksów na studia dziennikarskie w renomowanych  wyższych uczelniach, o cenne nagrody rzeczowe (smartbooki, aparaty  fotograficzne, zegarki) ufundowane przez sponsorów oraz o staże w  redakcjach. Patronat nad Olimpiadą objęli Minister Edukacji Narodowej  Anna Zalewska oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

 

 Zwracamy się zatem z uprzejmą prośbą o przekazanie uczniom informacji  dotyczących Olimpiady.

 W załączeniu przekazujemy plakat informacyjny oraz ulotki. Szczegóły  znaleźć można na stronie http://ujk.edu.pl/konkurs.

 

 Sponsor Olimpiady zadeklarował nagrody specjalne dla trzech szkół, z  których najwięcej uczestników zakwalifikowanych zostanie do II etapu.

 

 Liczymy na to, że nasza inicjatywa, podobnie jak w latach ubiegłych,  spotka się z życzliwym przyjęciem z Państwa strony i zaowocuje licznymi  sukcesami Państwa uczniów.

 

OWoM_2018.pdf

 

 Z wyrazami szacunku

 Dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Informacji UJK dr Tomasz Chrząstek

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć