Nawigacja

Nasz udział w Tygodniu Praw Człowieka 2018

Uczniowie naszej szkoły bardzo świadomie i z zaangażowaniem uczestniczyli w cyklu wydarzeń w ramach Tygodnia Praw Człowieka zorganizowanym przez Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach.

W dniu 7 grudnia  klasa 1b przyłączyła się do największej globalnej akcji podejmowanej w obronie praw człowieka czyli XIX Maratonie  Pisania Listów Amnesty International. Uczniowi podsumowali swój udział mówiąc: „Nie czuliśmy, że robimy coś wielkiego, bo to tylko pisanie listów, ale już teraz wiemy że dzięki takim działaniom możemy realnie wpłynąć na poprawę sytuacji osób, których prawa człowieka zostały złamane, którzy są prześladowani, pozbawiani pracy czy niesłusznie więzieni”.

W dniu 11 grudnia klasa 1 n uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych pt.  Szanuję, nie dyskryminuję. W aktywny sposób poznawali oni prawa, które przysługują ludziom w ich wieku, uświadomili sobie, jak ważna jest ochrona własnych praw oraz praw innych. Dowiedzieli się także jakie są najczęstsze przejawy dyskryminacji i jak można im zapobiegać. Edukatorzy podali definicję tolerancji, a następnie podkreślali, że samo„ tolerowanie” kogoś o innym światopoglądzie nie wystarcza, należy dążyć do szacunku i chęci dowiedzenia się dlaczego ten ktoś inaczej postrzega świat.  

Uczestnikami wszystkich wydarzeń były także osoby, które biorą udział w projekcie współpracy szkół Erasmus+(2018-20) " EFFECT OF THE LIFE OF ANNE FRANK ON SOCIAL INCLUSION TODAY", galeria.

 

Opiekunami obu grup byli: pani Joanna Olejniczak i  pan Piotr Chamera.Koordynatorem całości pani Tamara Hachulska

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć