Nawigacja

Podpisana deklaracja współpracy ze szkołą z Winnicy

Pięć szkół kieleckich i pięć z Winnicy podpisało deklarację współpracy. Dokumenty parafowano podczas spotkania w ratuszu, które wieńczy tegoroczne obchody 60-tej rocznicy współpracy partnerskiej Kielc i Winnicy.

Stolicę gór świętokrzyskich odwiedziła delegacja dyrektorów placówek z Winnicy na czele z Oksaną Jacenko - szefem Departamentu Oświaty Winnickiej Rady Miejskiej. Miasto Kielce reprezentował Marcin Różycki - zastępca prezydenta Kielc, który nadzoruje zagadnienia z obszaru edukacji.

Wspólne działania naszych miast w obszarze edukacji rozpoczęły się w 2009 r. Dotychczas obejmowały szereg wymian młodzieży i kadry dydaktycznej, które wniosły dużo pozytywnych doświadczeń z zakresu współpracy partnerskiej i pogłębiły przyjaźń między narodem polskim i ukraińskim.

Deklaracje podpisali: dyrektorzy Szkoły nr 3 w Winnicy o profilu pszczelarstwo i filologia ukraińska oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Kielcach, Szkoły nr 4 o profilu chemia, biologia, filologia polska i ukraińska oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, winnickiej Szkoły Podstawowej nr 5 oraz kieleckiej Szkoły Podstawowej nr 18, ponadto szkół o profilach sportowych - Szkoły nr 18 z Winnicy i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach,  a wreszcie Szkoły nr 36 i II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach.

Podczas pobytu w Kielcach dyrektorzy winnickich szkół mają okazję zapoznać się z partnerskimi placówkami, ich bazą lokalową oraz profilem działalności, więcej.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć