Nawigacja

Walentynkowe „poszukiwanie skarbów” w PIŁSUDSKIM

http://pilsudski.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=43Interdyscyplinarna gra zorganizowana została w VII Liceum Ogólnokształcącym imienia Józefa Piłsudskiego Kielcach.

Tematem przewodnim zabawy było nie tylko uczucie miłości, ale także przyjaźni, serdeczności, szacunku dla innych. Uczestnikami wydarzenia byli głównie uczniowie zaangażowani w realizację międzynarodowego projektu współpracy szkół Erasmus + pod tytułem Geocaching In and Out of the Classroom. Minds on the Move. Ich zadaniem było znalezienie „skrytek”, rozwiązanie wielu zagadek z zakresu literatury, kultury, sztuki, języków obcych, ale także matematyki – musieli na przykład wymyślić wzór na szczęśliwą miłość lub szczerą przyjaźń. Podobnie jak w prawdziwych wyprawach typu geocaching „Walentynkowi gracze” poruszali się według zdobywanych w kolejności instrukcji lub wskazówek.
 
Łączą naukę z zabawą
Szkolna walentynkowa zabawa bardzo podobała się Mateuszowi Wijasowi uczniowi klasy 1 „d” w Piłsudzie. – Dzięki niej mogliśmy się zintegrować, uczyć i bawić, mimo tego że jesteśmy w szkole - mówił Mateusz. Natalia Oleś z tej samej klasy opowiadała, że jej pierwszym zadaniem było odgadnięcie, gdzie znajduje się najwięcej słów związanych z przyjaźnią i życzliwością. – Od razu się domyśliłam, że chodzi o bibliotekę. Kiedy do niej dotarłam okazało się, że tu czeka na mnie kolejne zadanie – musiałam połączyć w pary literackich kochanków – mówi Natalia.
 
Szykują się zagraniczne wyjazdy
Nietypowa forma nauki podobała się uczniom, dała im bowiem możliwość wykorzystanie wiedzy, rozwinięcia pomysłowości, a także zdobycia nowych umiejętności pracy w grupach, myślenia krytycznego, rozwiązywania problemów. - Jest to też dla nich trening przed wyjazdami do Hiszpanii, Włoch, Grecji i Portugalii gdzie wraz z zagranicznymi rówieśnikami będą musieli wyszukiwać prawdziwe „ cache”, czyli skrytki posługując się narzędziami elektronicznymi – wyjaśnia nauczycielka języka angielskiego, Tamara Hachulska. - Ich kolejnym zadaniem będzie tworzenie własnych „skrytek”, umieszczanie ich na terenie Kielc i okolic oraz podawanie instrukcji na stronie Geocaching Polska – wyjaśnia.
Galeria

Link do Echa Dnia
Link do radia eM

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć