Nawigacja

Wycieczka do Wrocławia i Pragi

Uczniowie klas II g, III e, IV n oraz dwóch przedstawicieli klasy III c w dniach 11-13.10.2017r. uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia i Pragi.

Pierwszego dnia uczestnicy i ich opiekunowie:
Anna Troszczyńska, Iwona Kasela, Katarzyna Przybylska i Tomasz Zembala podziwiali relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej  w Panoramie Racławickiej. Po wysłuchaniu przebiegu bitwy racławickiej czytanej przez lektora w oparciu o historyczne źródła uczniowie udali się na rynek wrocławski, gdzie podziwiali malownicze kamienice i mieli czas na zakup pamiątek.

Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu wycieczka ruszyła w stronę Pragi. Autokar zatrzymał się na Hradczanach, z których uczestnicy udali się do gotyckiej katedry św. Wita, św. Wacława i św. Wojciecha. Mijając malowniczą Złotą Uliczkę i Stare Miasto wycieczka podążyła na słynny Most Karola gdzie młodzież miała czas wolny na zakup pamiątek.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania „Centrum nauki i wiedzy o wodzie” gdzie dzięki różnorodnym technologiom multimedialnym podziwialiśmy wodę z różnych, fascynujących perspektyw. Wisienką na torcie była wizyta we wrocławskim zoo i afrykarium, galeria.

P. Anna Troszczyńska

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć