Nawigacja

Weź udział w II edycji Olimpiady Cyfrowej

Zgłoszenia do 10 listopada 2017r. u P. Kazimierza Kosmacińskiego.

Śledź nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami na temat Olimpiady!

Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów  cyfrowych, czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji i  którzy rozumieją język mediów. Przestrzegają standardów etycznych  oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci. W sposób przemyślany  kształtują swój wizerunek i relacje. Świadomi użytkownicy są  kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych  narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy.

Dostrzegają i rozumieją prawne i ekonomiczne aspekty działania  mediów.

 

 W II edycji Olimpiady Cyfrowej skupimy się na KREATYWNYM KORZYSTANIU Z  MEDIÓW Z POSZANOWANIEM ZASAD ETYCZNYCH I WARTOŚCI. Tym zagadnieniom  zostanie poświęcona duża część zadań stawianych przed  Uczestnikami i Uczestniczkami na każdym etapie Olimpiady.

 

PIERWSZY ETAP ZMAGAŃ ODBĘDZIE SIĘ 23 LISTOPADA O GODZ. 10:00. Wtedy  uruchomiony zostanie test on-line, do którego dostęp otrzymają  wyłącznie zarejestrowane wcześniej osoby. Na rozwiązanie zadań  Uczestnicy i Uczestniczki będą mieli 60 minut.

 

Drugi etap polegał będzie na realizacji projektu medialnego, którego  temat związany będzie z motywem przewodnim Olimpiady. Uczestnicy i  Uczestniczki będą realizować swoje projekty od 2 stycznia do 12  lutego 2018 r.

 

Najlepsze i najlepsi z nich w kwietniu 2017 r. spotkają się na  zawodach finałowych w Warszawie, podczas których zawalczą o cenne  nagrody. LAUREACI OTRZYMAJĄ INDEKSY JEDNYCH Z NAJLEPSZYCH UCZELNI  NIEPUBLICZNYCH W POLSCE - COLLEGIUM CIVITAS I AKADEMII LEONA  KOŹMIŃSKIEGO - WRAZ Z ROCZNYM CZESNYM. Uczestnicy i Uczestniczki  zawodów finałowych otrzymają tytuł Laureata/Laureatki lub  Finalisty/Finalistki Olimpiady Cyfrowej, potwierdzony przez  Ministerstwo  Edukacji Narodowej. Zasady rekrutacji Olimpijczyków na studia  określone zostaną w uchwałach Senatów wyższych uczelni i podane do  wiadomości publicznej w maju 2018 r.

Więcej informacji u P. Kazimierza Kosmacińskiego

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć