Nawigacja

POLSKA - CHORWACJA - STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI

Trójstronna współpraca między szkołami ZSPg nr 2 w Kielcach, Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir, Krk w Chorwacji oraz Sterling High School w Somerdale New Jersey rozpoczęta.

Uczniowie klas 1B i 2D brać będą udział w wielu działaniach o tematyce społecznej, kulturowej i językowej w roku szkolnym 2017/18 w tym wymianę korespondencji w języku angielskim z rówieśnikami z Chorwacji i Stanów Zjednoczonych, poznawanie kultury, zwyczajów i historii krajów. Pierwszym wspólnym projektem jest udział w The Crocus Project: we wszystkich szkołach dnia 2 listopada wsadzone zostały cebulki krokusów otrzymanych od organizacji HETI z Irlandii. Przeprowadzono specjalne lekcje na temat idei upamiętnienia 1,5 miliona żydowskich dzieci ofiar Holokaustu.Wspólne działania przyczynić się mają także do dalszych dyskusji na temat tolerancji, zrozumienia kultur, praw człowieka a także zwiększenia wiedzy na temat historii kraju i regionu.

Inicjatorkami projektu są Gordija Marijan, Michelle Myers i Tamara Hachulska stypendystki prestiżowego the Summer Institute for Teachers at Columbia University in New York City (25-29.06.2017) organizowanego dzięki The Jewish Foundation for the Righteous, galeria.

 P. Tamara Hachulska

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć