Nawigacja

Pasje uczniów i absolwentów

Czym interesują się nasi uczniowie.

Oskar Kanas

Rocznik 2000 - jest uczniem klasy technik ochrony środowiska.

Jego największą pasją jest wędkarstwo spławikowe, którym wyczynowo zajmuje się od czterech lat. Hobby to wymaga dużego zaangażowania – w ciągu całego roku liczne weekendy uczeń spędza na zawodach wędkarskich, zdobywając doświadczenie i rywalizując z zawodnikami w kraju i zagranicą. Ulubionym akwenem Oskara jest zbiornik retencyjny w Kazimierzy Wielkiej. Wędkarstwo ma charakter wyłącznie sportowy, promując właściwe podejście do zasobów środowiska, piętnując kłusownictwo. Do szczególnych sukcesów ucznia zaliczyć można zajęcie 2 miejsca w Grand Prix Okręgu w 2016 roku oraz 6 miejsca w Mistrzostwach Okręgu w 2017 roku. Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji korespondującej z kierunkiem kształcenia w zakresie ochrony i kształtowania środowiska.

 

Wiktor Jugo

rocznik ’98, jest uczniem klasy o rozszerzonym zakresie nauczania z chemii i biologii. I nie ma mowy tu o przypadku. Wystarczy się przyjrzeć Jego zainteresowaniom.

Wiktor od około 2 lat uprawia wędkarstwo muchowe i już zdobył tytuły Mistrza Okręgu Kieleckiego w Wędkarstwie Muchowym za rok 2014 i 2015. Stąd jego udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w Wędkarstwie Muchowym w 2014 w Szczawnicy i w 2015 w Ustce.
Wiktor, zapytany o swoją pasję, chętnie dzieli się wiedzą na ten temat: „Ryby, które najczęściej łowi się metodą muchową to pstrąg i lipień. W okolicach Kielc jest kilka rzeczek, w których można spotkać te gatunki, ale jest to stosunkowo mała populacja, dlatego zwykle wraz ze znajomymi wyjeżdżam w góry. Najczęściej są to Pieniny lub Bieszczady, czyli jadę nad San, Dunajec, Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Białkę. Ta metoda aktywnego wędkarstwa charakteryzuje się częstym brodzeniem po pas w rzece i nietypowymi rzutami, wymuszonymi małym ciężarem przynęt (które wykonuję sam, m.in. z różnych piór, sierści). Wędkarstwo muchowe uważane jest za najbardziej elitarną,  wyszukaną metodę. Łowię według zasady „złów i wypuść”, znaczy to, że każda ryba w dobrej kondycji wraca do wody.”
Myślicie, że wędkarstwo wypełnia cały czas wolny Wiktora? Jesteście w błędzie. Innym jego konikiem jest…terrarystyka.
„Zajmuję się nią od 8 lat. W mojej hodowli przewinęło się wiele zwierząt. Obecnie skupiam się na jednym gatunku węży, tj. boa leśnym (Corallus hortulanus). Aktualnie mam 4 osobniki. W październiku ubiegłego roku udało mi się je rozmnożyć. Jestem jedną z nielicznych osób w Polsce, które mogą sobie przypisać ten sukces, ponieważ gatunek ten jest dość wymagający.”
Trzecia pasja Wiktora - street workout
„Jest to sport, który można uprawiać dosłownie wszędzie. Polega on na treningu siłowym na drążkach, poręczach, kółkach gimnastycznych, ale również i na ziemi. Najczęściej obciążeniem jest tylko ciężar własnego ciała, lecz do głównych ćwiczeń - takich jak podciąganie, pompki na poręczach - z czasem podwiesza się dodatkowe kilogramy.
W sporcie tym można dążyć do różnych wyznaczonych sobie celów, jak, na przykład poprawa sylwetki lub sprawności ogólnej, osiągnięcie wymarzonych elementów (flagi, stanie na rękach, różne wagi). Sport ten trenuje od ponad roku.”
Nie tylko trenuje, ale zabiega o rozbudowanie bazy treningowej. W tym roku razem z przyjaciółmi zgłosił projekt do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego w Kielcach. Ach, ten Wiktor...

 

Paweł Piotrowski

Obecnie uczęszcza do klasy 3o Technikum nr 8, od okresu gimnazjum interesuje się geologią. Pochodzi z Chęcin, a więc niemal w pobliżu miejsca zamieszkania ma możliwość realizowania swoich pasji  jakimi są mineralogia, petrografia oraz paleontologia. Zgromadził już okazałą kolekcję skał, minerałów i skamieniałości z tego obszaru. Jego przedmiotem zainteresowania są różnorodne obiekty –  odsłonięcia geologiczne, wyrobiska, kamieniołomy i rezerwaty geologiczne. Szczególne wśród nich miejsce zajmuje rezerwat geologiczny góra Miedzianka. Swoją wiedzę wykorzystuje w ogólnopolskich konkursach geologicznych organizowanych przez Państwowy Instytut Geologiczny oraz na giełdach mineralogicznych, pomaga w prowadzeniu  muzeum przy rezerwacie Miedzianka. Utrzymuje aktywne kontakty z pasjonatami  nauk geologicznych na tematycznych forach internetowych, wymieniając się swoją wiedzą i doświadczeniami z pozostałymi ich użytkownikami. W ubiegłym roku był finalistą zawodów ogólnopolskich w Warszawie, a w bieżącym laureatem etapu regionalnego w Kielcach, zdobywając cenne nagrody pozwalające rozwijać jego pasję. Planuje podjąć studia na kierunku geologia. Jego drugim hobby są motocykle crossowe, które ułatwiają Pawłowi jego wycieczki terenowe.

 

Katarzyna Furmanek

Pasją Kasi Furmanek jest jedna z dyscyplin lekkoatletycznych – rzut młotem. W 2015 zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy juniorów,  jest medalistką mistrzostw Polski w juniorskich kategoriach wiekowych. Reprezentowała również Polskę w seniorskim meczu międzypaństwowym.

Krzysztof Okła

Krzysztof świetnie jeździ konno. Zdobył dwa medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, czwarte miejsce w Halowym Pucharze Polski w skokach w kategorii juniorów w 2010 roku oraz wygrał kilka konkursów GP na zawodach międzynarodowych i na krajowych hipodromach. W 2012 roku Krzysztof jako reprezentant Kieleckiego Klubu Jeździeckiego zajął V miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów w skokach przez przeszkody, a także zdobył złoty medal w finale Halowego Pucharu Polski i w Mistrzostwach Polski w skokach przez przeszkody.

 

Mateusz Glock

Jestem uczniem 4-tej klasy technikum o profilu ochrony środowiska. Jego pasją są sporty ekstremalne takie jak snowboard, narty czy nurkowanie, ale najbardziej uwielbia motocykle. Miłość do motocykli zaszczepił mu tata. Pierwszy prawdziwy wyścig,  w  którym brał udział na początku 2010 roku pamięta do dziś. Były to zawody okręgowe, zajął trzecie miejsce.

W 2011 roku wystartował w Mistrzostwach  Polski w dyscyplinie Cross Country (1,5 godzinny wyścig bez przerw), zdobył wtedy swój najważniejszy tytuł II V-ce Mistrza Polski w Cross Country, a więc cały sezon zakończył na trzeciej pozycji . 2012 rok zapowiadał się  jeszcze bardziej owocnie. Dostał propozycję, aby wystartować w zawodach trudniejszych, więc zgodził się i ostro trenował. Dyscyplina, w której debiutował to  Enduro (6h-7h ciągłej jazdy na motocyklu). Zapowiadało się całkiem fajnie, bo walczyłem o tytuł Vice Mistrza Polski, ale niestety na przedostatnich zawodach maszyna odmówiła posłuszeństwa, więc sezon zakończył na 4-tej pozycji w Mistrzostwach Polski kategorii Enduro.

W tej chwili jeździ sporadycznie, zrobił sobie przerwę, wiadomo matura, ale oczywiście potem wróci do motocykla, tym bardziej, że dziewczyna, rodzice i najbliżsi namawiają go do tego i wspierają,  za co im bardzo dziękuje.

Aleksander Bracik

Ze sportem motocyklowym zetknął się w wieku  6 lat, wtedy  tata nauczył go jeździć na motorze. Niestety, kontuzja uniemożliwiła mu doskonalenie tej umiejętności, dopiero po 4 latach mógł znowu jeździć. Na swoje pierwsze zawody wybrał się jako 13 – latek i od razu wygrał w klasie Junior 50, zdobył tytuł Mistrza Pucharu Polski w rajdach Enduro. W następnym sezonie w 2014 r. wystartował w Mistrzostwach Polski i zdobył tytuł Drugiego vice-Mistrza Polski w klasie Junior 50. W minionym roku zdobył po licznych problemach zdrowotnych jak i motocyklowych  II miejsce w Mistrzostwach Polski w rajdach Enduro w klasie Junior 50. Ma za sobą również starty w Mistrzostwach Europy i cross-country. Wolny czas poświęca na treningi, przygotowywanie motoru do zawodów oraz na spotykanie się ze znajomymi.

Daria Kierońska

Jej pasją jest śpiewanie, wyśpiewała  następujące nagrody:

 • III Konkurs Kolęd i Pastorałek  „ GLORIA” 2016 Kielce – II MIEJSCE
 • XIII Ogólnopolski Konkurs Piosenki „KUMAK” – Pabianice 2015 – II MIEJSCE
 • 49 Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki „ Tomaszowska wiosna” 2015  Tomaszów Mazowiecki  - II MIEJSCE
 • XXI Międzynarodowy Festiwal  Piosenkarzy dziecięcych i młodzieżowych im. Henryka Morysa 2015 Kielce –  WYRÓŻNIENIE
 • II Konkurs Kolęd i Pastorałek  „ GLORIA” 2015 Kielce – II MIEJSCE
 • Ogólnopolski Festiwal Piosenki „TALENTY 2015”Ostrowiec Świętokrzyski – II MIEJSCE
 • V Ogólnopolski Konkurs Piosenki  Żołnierskiej i Patriotycznej 2015 Kielce – III MIEJSCE
 • Konkurs Kolęd i Pastorałek  „ GLORIA” 2014 Kielce – WYRÓŻNIENIE
 • VI Ogólnopolski Konkurs Wokalny „ Ocalić od zapomnienia” Ćmielów 2014 – III MIEJSCE
 • XIX Międzynarodowy Festiwal  Piosenkarzy dziecięcych i młodzieżowych im. Henryka Morysa 2013 Kielce – I MIEJSCE

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 3
  Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
 • +48 41 3676185

Galeria zdjęć