Nawigacja

Finał I Noworocznego Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Dyrektor Szkoły.

W środę 25.01.2017 zakończyły się mecze finałowe, I Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Dyrektor Szkoły, nareszcie, znamy zwycięzców.

Zdobywcą "Pucharu Dyrektora", najlepszą drużyną w szkole, siatkarskim mistrzem, najlepszymi z najlepszych, okazała się klasa … III A ! W składzie: Natalia DZIWOŃ; Tomasz KUŁAGOWSKI; Kamil ŁEBEK; Gabriela PABIS; Kewin SKOWRON; Kamila SZAŁAS; Piotr ZIÓŁKOWSKI.
Podczas całego turnieju siatkarze Ci trzymali się prostej zasady: nie podejmując zbędnego ryzyka, nie popełniali tylu błędów co przeciwnik. Uskuteczniali przemyślaną, spokojną grę. Cała drużyna, dysponowała wyrównanym składem, (nie mieli wyrazistego lidera, ale zarówno chłopcy, jak i dziewczęta dobrze radzili sobie z piłką). Wychowankowie pana Tomasza Wydry konsekwentnie, przez wszystkie etapy, parli do przodu, by w finale znowu zetrzeć się ze swoimi poprzednimi rywalami (z eliminacji) - z klasą II C. I to jest niestety dowód na to, jak los potrafi być ślepy rzucając dwie najlepsze drużyny turnieju do jednego koszyka. Trzeba też oddać sprawiedliwość, że mecz grupowy był chyba bardziej emocjonujący (2:1) niż finał, w którym reprezentacja klasy II C, mająca w składzie najlepszych siatkarzy w szkole, nie potrafiła znaleźć sposobu na defensywną grę trzecioklasistów i w konsekwencji przegrała z nimi 0:2 (10:15, 6:15). Oczywiście zajęcie II miejsca w tak licznej imprezie, (przypomnę, że zgłosiło się aż 14 drużyn), jest naprawdę dużym osiągnięciem, tych młodych siatkarzy. Tak, czy inaczej brawa dla obu zespołów i gratulacje dla wychowawców: pani Katarzyny Zygmunt i wspomnianego już pana Tomasza Wydry.
W rywalizacji o 3 i 4-te miejsce „wpadły” na siebie dwie klasy „D”: pierwsza i trzecia. I ta trzecia została trzecią, a pierwsza musiała uznać, że zostanie czwartą drużyną w szkole. Pierwszaczki od pana Tomasza Baranka pokazały nawet pazur, wyrywając jednego seta trzecioklasistom. Niestety ostatecznie musieli ulec fizycznej przewadze starszych kolegów i koleżanek. Zatem brązowe, medalowe miejsce, najmniejszy pucharek i czekolady z orzeszkami, trafiły zapewne do rąk wychowawczyni pani Beaty Zięby. Życzymy smacznego.
Swój niejednokrotnie emocjonujący i dramatyczny przebieg, miały też mecze o miejsca 5-8, a raczej 5-6, (bo walkę o 7 miejsce klasa II E odpuściła, oddając mecz walkowerem na rzecz kl. III C).
Za to miejsce 5-te przypadło technikalnej klasie IV no. 6-te zajęła reprezentacja klasy II B.
Wszystkim uczestnikom siatkarskich zmagań gratulujemy, bez względu na miejsca jakie zajęli, bo nie chodziło tylko o zwycięstwo, ale sam aktywny udział w sportowym życiu szkoły. Graliśmy tu dla frajdy, zabawy i własnej satysfakcji.
Wspomniane wcześniej słodycze i pamiątkowe nagrody ufundowane zostały dzięki hojności; a cała impreza mogła się odbyć dzięki sportowej przychylności; gospodarz naszej szkoły, pani dyrektor Iwony Kijewskiej. Dużym zrozumieniem wykazała się też cała kadra nauczycielska, która zwalniała uczniów ze swoich lekcji i oczywiście wychowawcy klas, sprawujący pieczę i motywujący swoich wychowanków do gry, a na koniec usprawiedliwiający im ich nieobecności :-) Za to również, w imieniu swoim i wszystkich uczestników bardzo dziękujemy, galeria.

 

Ze sportowym pozdrowieniem.
Organizatorzy
A. Hnidan, P. Kotlarski

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć