Nawigacja

"Siedmiu wspaniałych"

Podsumowanie konkursu "Siedmiu wspaniałych - świętokrzyscy uczniowie - sportowcy 2012 r."

W dniu 18 marca 2013 r. w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie I edycji konkursu "Siedmiu wspaniałych - świętokrzyscy uczniowie - sportowcy 2012 roku". Organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Kielcach.
Do nagrody nominowanych było 20 uczniów sportowców szkół województwa świętokrzyskiego (uczniów klas III gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych) osiągających sukcesy - medale w ogólnopolskich lub międzynarodowych olimpiadach sportowych.

Wśród laureatów konkursu znalazła się Katarzyna Furmanek uczennica klasy I b VII LO w Kielcach.
Kasia odebrała statuetkę oraz dyplom m.in. z rąk Pani kurator Małgorzaty Muzoł, wicekuratora Pana Grzegorza Bienia.

Kasia Furmanek zdobyła złoty medal w rzucie młotem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie w lipcu 2012 r. Kasia trenuje rzut młotem od 5 lat w KKL Kielce,  pod okiem swojego taty Grzegorza Furmanka. Treningi odbywają się 5 razy w tygodniu po 2 godziny dzienne.
Nasza laureatka konkursu przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych, które odbędą się w Doniecku w lipcu 2013 r. Kasię wspiera cała rodzina, która od kilku pokoleń uprawia sport, a teraz także Dyrekcja szkoły, Grono Pedagogiczne oraz cała społeczność uczniowska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kielcach, a zwłaszcza koleżanki i koledzy z klasy I b, której wychowawczynią jest Pani Bożena Tomczyk. 
Gratulujemy Kasi nagrody w konkursie "Siedmiu wspaniałych - świętokrzyscy uczniowie - sportowcy 2012 r. i życzymy złotego medalu na mistrzostwach świata oraz dalszych sukcesów w sporcie i w nauce.
 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 3
    Aleja Legionów 4, 25-035 Kielce
  • +48 41 3676185

Galeria zdjęć